fot. CLJ U-18

Porażka przypieczętowała spadek

W rozgrywkach grupy A Centralnej Ligi Juniorów U-17 do rozegrania pozostało jeszcze spotkanie pomiędzy UKS SMS i warszawską Polonią. Wynik tego meczu nie będzie miał już jednak żadnego wpływu na los łódzkiej drużyny, która została zdegradowana do rozgrywek wojewódzkich.


Przesądziła o tym porażka w Białymstoku, gdzie w ostatniej kolejce ekipa z Milionowej przegrała 2:4 z Jagiellonią SA. Przy jednoczesnych zwycięstwach Widzewa (4:0 z AP Jagiellonia Białystok) i Stomilu Olsztyn ta porażka przypieczętowała spadek UKS SMS. Rozgrywki zakończyły się zwycięstwem Legii Warszawa, która w 14. kolejkach zdobyła 32 pkt. Widzew zakończył rywalizację na piątej pozycji (17 pkt.), a UKS SMS jest na miejscu siódmym (12 pkt.).

W grupie A CLJ U-15 do rozegrania pozostało jeszcze kilka zaległych spotkań. Łódzkie zespoły w tej kategorii wiekowej już wcześniej zapewniły sobie jednak utrzymanie i w końcówce rozgrywek mogą realizować inne cele. W 14. kolejce ŁKS na własnym boisku pokonał 2:0 zamykającą stawkę Kosę Konstancin, a AKS SMS swój mecz z Eskolą Varsovia rozegra 24 listopada (godz. 15). Trzy dni później w spotkaniu 13. kolejki ŁKS zagra w Białymstoku z Jagiellonią SA.