Porażka Widzewa w Grodzisku

Pierwszy kwadrans miał duży wpływ na to, że Widzew nie przywiózł z Grodziska Wielkopolskiego kolejnych punktów. Zespół Daniela Myśliwca przegrał z Wartą Poznań 1:2 (1:2), a po dwunastu minutach było 2:0 dla gospodarzy.

Spotkanie rozpoczęło się dla Widzewa pechowo. W 9. minucie piłka uderzona przez Kajetana Szmyta odbiła się od Andrejsa Ciganiksa i zmyliła Rafała Gikiewicza. Chwilę później Widzew przegrywał już 0:2. Mocnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce Mateusz Kupczak. Widzew zaczął atakować bramkę Jędrzeja Grobelnego i tuż przed przerwą Jordi Sanchez strzelił kontaktowego gola.

Po zmianie stron widzewiacy za wszelką cenę starali się doprowadzić do remisu. Posiadali optyczną przewagę, atakowali bramkę Grobelnego, ale brakowało im precyzji oraz piłkarskiego szczęścia. W końcówce Warta, po kontrze, mogła podwyższyć na 3:1. Tomas Prikryl przegrał jednak pojedynek z Gikiewiczem. Trzy punkty zostały w Grodzisku Wielkopolskim.

Warta Poznań – Widzew Łódź 2:1 (2:1)
Bramki: Andrejs Ciganiks 9 (sam.), Mateusz Kupczak 12 – Jordi Sanchez 44

Widzew: Gikiewicz – Szota (46′ Milos), Żyro, Ibiza, Silva – Ciganiks (62′ Nunes), Alvarez, Diliberto (46′ Kun), Pawłowski, Klimek (62′ R