Powiało wielkim futbolem

W pierwszym meczu ostatniej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów Dynamo Kijów przegrało w Łodzi z Benfiką Lizbona 0:2. Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 23 sierpnia w Portugalii.

Na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w środowy wieczór zapachniało wielką piłką. Czwartej rundzie kwalifikacji towarzyszy już pełny ceremoniał mistrzowskich rozgrywek, więc na obiekcie przy al. Unii Lubelskiej 2 pojawił się m.in. branding LM. Kibice mieli też okazję wysłuchania - doskonale znanego wszystkim fanom futbolu - hymnu Champions League.

Sam mecz rozpoczął się od ataków Benfiki, która od pierwszego gwizdka sędziego przejęła inicjatywę. Przez pięć początkowych minut goście z Lizbony nie schodzili z połowy rywala. Później Dynamo na moment wyrwało się z oblężenia, jednak był to krótkotrwały zryw. W 9. minucie zawodnicy Benfiki swobodnie rozgrywali piłkę w polu karnym kijowskiej ekipy, a Gilberto zakończył akcję efektownym i przy okazji skutecznym strzałem. Osiem minut przed przerwą Dynamo na własnej połowie popełniło błąd, który doprowadził do straty drugiego gola. Po zagraniu w poprzek boiska piłkę przejęli rywale i po chwili Goncalo Ramos zdobył drugiego gola dla Benfiki.

Po zmianie stron gra się wyrównała, a więcej okazji bramkowych mieli w tej odsłonie gracze z Kijowa. Żadnej z drużyn nie udało się już jednak zmienić wyniku. W zespole Dynama cały mecz rozegrał reprezentant Polski Tomasz Kędziora. Spotkanie obejrzało ponad 16 tys. widzów.