fot. Puchar Tymbarku

Powiat rawski wyłonił zwycięzców

W powiecie rawskim do turnieju kwalifikacyjnego Pucharu Tymbarku przystąpiło trzynaście drużyn. Liczba uczestników miała być większa, jednak w kategorii wiekowej U-8 problemy zdrowotne wyeliminowały zawodników z rawskiej SP2, co uniemożliwiło rozegranie meczu z drużyną SP Trębaczew.


Najwięcej zespołów stoczyło walkę w rozgrywkach U-12 chłopców. Sześć drużyn podzielono na dwie grupy, których zwycięzcy zmierzyli się później w finale. W grupie A wszystkie ekipy zgromadziły po trzy punkty i o końcowej klasyfikacji decydował bilans bramkowy. Najlepszym legitymowała się drużyna SP 4 Rawa Mazowiecka, która wyprzedziła drugi zespół SP 2 Rawa Mazowiecka i ekipę SP 1 Rawa Mazowiecka. W grupie B komplet punktów zebrali gracze pierwszej drużyny SP 2, którzy jednak w finale ulegli 1:4 zawodnikom SP 4. W meczu o trzecie miejsce SP 2 II wygrała 5:1 z SP Lubania, a w spotkaniu o piątą lokatę SP 1 pokonała 4:1 SP Sadkowice.

W kategorii U-10 chłopców wystąpiło pięć drużyn, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Bezkonkurencyjna okazała się ekipa SP Sadkowice, która w czterech meczach odniosła cztery zwycięstwa, strzeliła 17 goli i nie straciła żadnego. Na kolejnych pozycjach sklasyfikowano: 2. SP 2 Rawa Mazowiecka – 9 pkt., 3. SP Regnów – 6, 4. SP 4 Rawa Mazowiecka – 3, 5. SP Pukinin – 0.

Rozgrywki U-10 dziewcząt wygrały zawodniczki SP Regnów, które pokonały 5:0 drużynę SP Pukinin.

​Puchar Tymbarku - powiat rawski 2023