fot. Puchar Tymbarku

Poznaliśmy zwycięzców kategorii U-8

Zespół SP 6 Zgierz wygrał wojewódzką fazę turnieju o Puchar Tymbarku w kategorii U-8 dziewcząt. W tej samej grupie wiekowej wśród chłopców triumfowała ekipa SP 5 Skierniewice. W piątek wyłoniono też półfinalistów rozgrywek U-10 chłopców.


Na obiekcie MOSiR Minerska w Łodzi do walki o zwycięstwo w najmłodszej kategorii dziewcząt stanęło pięć drużyn. W tej stawce bezkonkurencyjne okazały się zgierzanki, które w pięciu meczach zgromadziły komplet punktów, strzeliły osiem goli i nie straciły żadnego. Druga w klasyfikacji SP Godzianów ukończyła rywalizację z dorobkiem siedmiu punktów, a kolejne miejsca zajęły: SP Uniejów, ZSP Opoczno i SP Bielawy.

Dziewiętnaście drużyn biorących udział w turnieju U-8 chłopców rozpoczęło rywalizację od spotkań w pięciu grupach. Ten etap rozgrywek wyłonił osiem drużyn, które przystąpiły do fazy pucharowej. Ćwierćfinały okazały się szczęśliwe dla SP 5 Skierniewice, SP 5 Ozorków, SP Przedbórz i SP Koluszki.. Dwie ostatnie ekipy awans do strefy medalowej zapewniły sobie po serii rzutów karnych.

Ogromych emocji dostarczyły też półfinały, w których o zwycięstwo walczono do ostatniego gwizdka. Po zaciętej walce SP 5 Skierniewice wygrała 3:2 z SP 5 Ozorków, a SP Przedbórz pokonała 4:3 SP 1 Koluszki. W finale zespół ze Skierniewic pokonał drużynę z Przedborza 6:2. Trzecie miejsce zajęli młodzi piłkarze z Ozorkowa, którzy w starciu z rówieśnikami z Koluszek zwyciężyli 4:1.

Dla dziewcząt i chłopców w kategorii U-8 tegoroczna edycja Pucharu Tymbarku zakończyła się w piątek. Trwa natomiast rywalizacja w starszych kategoriach wiekowych, które w sobotę na stadionie im. Władysława Króla w Łodzi będą walczyły o zwycięstwo w rozgrywkach wojewódzkich i awans do ogólnopolskiej fazy turnieju. Półfinalistów rozgrywek U-12 dziewcząt i chłopców oraz U-10 dziewcząt poznaliśmy w czwartek, a dzisiaj wyłoniono cztery zespoły, które będą walczyły o triumf w grupie U-10 chłopców.

Po zakończeniu rywalizacji w sześciu grupach rozegrano ćwierćfinały, w których padły  następujące wyniki: SP Godzianów - Szkoła Gortata Łódź 2:6, SP 4 Skierniewice - ZSP Tomaszów Mazowiecki 1:10, SP Rossoszyca - SP 1 Opoczno 2:3, SP Koluszki - SP Ksawerów 1:4. W sobotnich półfinałach zespół z Opoczna zagra z SP Ksawerów, a rywalem Szkoły Gortata będzie ekipa z Tomaszowa Mazowieckiego. Początek obu spotkań o godzinie 10:00.  

Harmogram rozgrywek oraz rezultaty rozegranych spotkań można znaleźć na stronie: https://web.virium.pl/PUCHARTYMBARKU