Poznaniacy znów lepsi

Drugiej porażki z rzędu doznali przed własną publicznością zawodnicy Widzewa. Po poznańskiej Warcie komplet punktów ze stadionu przy Piłsudskiego wywiózł Lech Poznań.

W pierwszej połowie niedzielnego meczu najlepszą sytuację zmarnował Ernest Terpiłowski, który po zagraniu Bartłomieja Pawłowskiego przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. W 71. minucie Pawłowski ponownie dał znać o sobie, lecz tym razem wystąpił w roli egzekutora. Wywiązał się z niej znacznie lepiej niż Terpiłowski i uderzeniem z lewego narożnika pola bramkowego dał Widzewowi prowadzenie. Radość gospodarzy trwała jednak krótko. Niespełna 120 sekund później podanie Nikiego Kvekveskiriego strzałem głową na gola zamienił Filip Marchwiński. W 78. minucie Lech zadał kolejny cios. Tym razem po dośrodkowaniu Joela Pereiry skutecznie główkował Kristoffer Velde. To trafienie zapewniło poznańskiej ekipie wygraną 2:1.

Dzięki zwycięstwu Lech umocnił się na trzecim miejscu w tabeli i do sześciu punktów powiększył przewagę nad szóstym w klasyfikacji Widzewem. Ten ostatni w 25. kolejkach zgromadził 37 pkt. Trzy mniej ma siódma Cracovią, z którą beniaminek z Piłsudskiego zagra na wyjeździe w następnej serii spotkań (2 kwietnia, godz. 15:00).