fot. Piłka Kobieca PZPN logo

Pozostał Puchar Polski

Zawodniczki TME Grot SMS Łódź w tym sezonie nie rozegrają już żadnego meczu ligowego, ale nie mogą jeszcze rozpocząć urlopów. Podopieczne Marka Chojnackiego 20 czerwca w półfinale Pucharu Polski zmierzą się z Górnikiem Łęczna. Miejsce spotkania nie zostało jeszcze ustalone. W drugim półfinale zagrają KKP Bydgoszcz i Czarni Sosnowiec.


Decyzje dotyczące dokończenia bieżącego sezonu w rozgrywkach piłki nożnej kobiet podjęła Komisja ds. Nagłych PZPN (szczegóły tutaj). Ustalono m.in., że pucharowa rywalizacja zostanie dokończona w skróconej formie (w półfinałach zamiast dwumeczów zespoły rozegrają po jednym spotkaniu), a rozgrywki w ekstralidze będą zakończone.

Tytuł mistrza Polski przyznano Górnikowi Łęczna, który w 12 meczach zgromadził 34 pkt. Nagrody finansowe za wicemistrzostwo kraju odbiorą natomiast Medyk Konin i Czarni Sosnowiec (po 25 pkt.). Na czwartej pozycji został sklasyfikowany AZS UJ Kraków (24 pkt. w 11 meczach), a piątą lokatę tradycyjnie już zajął TME Grot. Z najwyższej klasy rozgrywkowej zostały zdegradowane zespoły KKP Bydgoszcz (4 pkt.) i Rolnik Biedrzychowice (0). Miejsce tych drużyn w przyszłym sezonie zajmą: TS ROW Rybnik oraz Akademia Piłkarska LG Gdańsk.

W sezonie 2020/2021 rozgrywki piłki nożnej kobiet będą prowadzone przez Polski Związek Piłki Nożnej w następującej formule:

Ekstraliga – 12 drużyn w jednej grupie

I liga – 12 drużyn w jednej grupie

II liga – 2 grupy po 12 drużyn

System rozgrywek III ligi kobiet zostanie ustalony po konsultacjach z Wojewódzkimi Związkami Piłki Nożnej, prowadzącymi rozgrywki III ligi kobiet.