fot. Puchar Tymbarku - powiat radomszczański

Prezydent wręczał nagrody

Uroczystą oprawę miały rozgrywki Pucharu Tymbarku w powiecie radomszczańskim. Na stadionie przy ulicy Brzeźnickiej awans na szczebel wojewódzki zapewnili sobie zawodnicy PSP w Przedborzu (U-8), PSP 7 w Radomsku (U-10) oraz PSP w Kamieńsku (U-12). Pamiątkowe puchary oraz medale wręczyli uczestnikom prezydent Radomska Jarosław Ferenc oraz przewodniczący Miejskiej Rady Sportu Wojciech Lenk.


W najstarszej kategorii wiekowej do rywalizacji przystąpiło trzynaście drużyn. W pierwszej fazie rozgrywek walka o punkty toczyła się w trzech grupach, których zwycięzcy rozegrali później trójmecz o pierwsze miejsce w turnieju. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamieńsku, która w pięciu spotkaniach odnisła komplet zwycięstw, strzeliła 26 goli, a straciła tylko jednego. W grupie B drużyna z Kamieńska ograła PSP w Borzykowej, Zespół Szkolno Przedszkolny w Dobryszycach oraz PSP w Gidlach. Grupę A wygrali zawodnicy PSP w Wielgomłynach, którzy dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wyprzedzili PSP w Przedborzu (w bezpośrednim meczu był remis 1:1). Na kolejnych miejscach sklasyfikowano PSP w Radziechowicach i PSP w Kodrębie. Wątpliwości nie było w grupie C, którą z kompletem 12 pkt. wygrała ekipa PSP 6 II w Radomsku. Po pięć oczek mniej zebrali gracze ZSP Stobiecko Szlacheckie i SP w Gomunicach, czwartą lokatę zajęła SP w Bloku Dobyszyce, a piątą PSP 6 I w Radomsku. W finałowym trójmeczu PSP w Kamieńsku pokonała 2:1 PSP Wielgomłyny oraz 2:0 PSP 6 II w Radomsku i zapewniła sobie awans do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.

Na tym poziomie zagrają również zawodnicy PSP 7 w Radomsku, którzy w finałowym meczu rozgrywek w kategorii U-10 pokonali 3:0 SP w Lgocie Wielkiej. Wcześniej triumfatorzy turnieju wygrali rywalizację w grupie B, w której w pokonanym polu zostawili: PSP 6 w Radomsku, PSP w Kodrębie oraz PSP w Kamieńsku. Z kompletem punktów pierwszą fazę rozgrywek zakończyła drużyna z Lgoty Wielkiej, za którą w gupie A uplasowali się gracze: PSP w Gidlach, SP w Gomunicach i PSP w Przedborzu.

Do rozgrywek w kategorii U-8 zgłosiły się tylko dwie drużyny. Awans do kolejnej fazy Pucharu Tymbarku zapewnili sobie młodzi piłkarze PSP w Przedborzu, którzy pokonali 4:1 SP Blok Dobryszyce.

​Puchar Tymbarku - powiat radomszczański 2023