Prowadzili 3:0, przegrali 3:5

W 9. kolejce futsalowej ekstraklasy Clearex Chorzów zgarnął komplet punktów w wyjazdowym starciu z Widzewem. Goście zwyciężyli 5:3, choć po siedemnastu minutach gry przegrywali 0:3!

Gospodarze objęli prowadzenie w 10. minucie, po trafieniu Jana Dudka. Później dwa razy na listę strzelców wpisał się Wiaczesław Kożemjaka (12', 17') i wydawało się, że Widzew ma już kontrolę nad meczem. Tak jednak nie było. Po golu Sebastiana Brockiego (18') zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 3:1. Ten sam zawodnik po zmianie stron doprowadził do remisu (35', 36'). Podziału punktów jednak nie było. W 38. minucie Łukasz Biel dał przyjezdnym prowadzenie, a chwilę później Mariusz Seget ustalił wynik na 5:3 dla chorzowian.

Widzewiacy nadal mają więc 9 pkt. i w tabeli zajmują dziesiątą lokatę. W następnym meczu beniaminek podejmie Piasta Gliwice (12 listopada, godz. 19:00).