Przedświąteczne przełamanie

Zawodnicy Gatty Active Zduńska Wola przełamali niemoc i po trzech porażkach z rzędu zainkasowali komplet punktów. Przed własną publicznością pokonali Constract Lubawa 5:2 i w tabeli Futsal Ekstraklasy awansowali na szóste miejsce.

Spotkanie lepiej zaczęli goście, którzy w 4. minucie objęli prowadzenie. Strata bramki nie zdeprymowała jednak gospodarzy. Gatta Active atakowała, stwarzała sytuacje i wreszcie dopięła swego. W 10. minucie Daniel Krawczyk wyrównał stan rywalizacji, a niespełna 120. sekund później Michał Szymczak dał gospodarzom prowadzenie. Trzy minuty po zmianie stron na 3:1 podwyższył Norbert Dregier i ekipa ze Zduńskiej Woli mogła złapać głębszy oddech. Na kontaktową bramkę przyjezdnych szybko odpowiedział Michał Marciniak, który tuż przed końcem meczu po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Po rozegraniu trzynastu spotkań Gatta Active ma na koncie 22 pkt. i zajmuje szóste miejsce w tabeli. Takim samym dorobkiem legitymuje się piąty w klasyfikacji Constract. Następna seria spotkań została zaplanowana na drugi weekend stycznia 2020. W tym terminie zespół ze Zduńskiej Woli podejmie MOKS Sloneczny Stok Białystok.