fot. Futsal Ekstraklasa

Przerwać złą serię

Nie takiego otwarcia sezonu w Statscore Futsal Ekstraklasie oczekiwali sympatycy Gatty Active Zduńska Wola. W dwóch meczach zespół prowadzony przez Krzysztofa Kuchciaka nie zdobył żadnego punktu i nie strzelił gola. Nic więc dziwnego, że przed kolejnym spotkaniem nastroje nie są najlepsze.


W środę o godz. 19 Gatta Active rozpocznie wyjazdowe starcie z drużyną KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice. Będzie to mecz 4. kolejki. W trzeciej ekipa ze Zduńskiej Woli pauzowała, więc było trochę czasu na wyciagnięcie właściwych wniosków po nieudanych występach na własnym obiekcie. Na inaugurację rozgrywek zimny prysznic sprawił gospodarzom Clearex Chorzów, który zwyciężył 5:0. Później wygraną 1:0 zabral ze sobą FC Toruń.

Po dwóch domowych wpadkach Gatta Active zajmuje w tabeli szesnaste, przedostatnie miejsce. O przełamanie złej passy przyjdzie teraz walczyć na wyjeździe z zespołem, który w trzech meczach zgromadził 4 pkt. i jest na pozycji dziewiątej. Orzeł rozpoczął sezon od porażki 2:4 z Red Devils Chojnice, później ograł 3:0 FIT-Morning Gredar Futsal Brzeg, a w ostatnim meczu zremisowal 4:4 z GI Malepszy Futsal Leszno.