Przerwana seria ŁKS

W szlagierowym spotkaniu 11. kolejki Betclic I ligi ŁKS Łódź przegrał na własnym stadionie z Wisłą Płock 0:1 (0:0). Tym samym przerwana została seria spotkań bez porażki zespołu prowadzonego przez Jakuba Dziółkę.

Po pierwszym kwadransie, w którym lepsze wrażenie sprawiali goście, inicjatywę przejął ŁKS i miał kilka sytuacji do zdobycia bramki. Bliscy pokonania Macieja Gostomskiego byli: Piotr Głowacki, Stefan Feiertag i Antoni Młynarczyk. Po strzale tego ostatniego piłka trafiła w słupek. Okaję miała także Wisła. Na bramkę Aleksandra Bobka strzelał Jorge Jimenez. Bramkarz ŁKS sparował piłkę na poprzeczkę.

Po zmianie stron znów sytuacje stworzył ŁKS, ale ponownie zabrakło skuteczności i szczęścia. Jedyna, jak się później okazało, bramka w meczu padła w 60. minucie kiedy Krystian Pomorski wykorzystał dośrodkowanie Daniego Pacheco. Łodzianie w końcówce mogli wyrównać. Po faulu na Huseinie Baliciu Tomasz Kwiatkowski podyktował rzut karny, ale Pirulo strzelił obok słupka. Dobrych sytuacji w końcówce nie wykorzystali jeszcze Balić i Levent Gulen.

ŁKS Łódź – Wisła Płock 0:1 (0:0)
Bramka: Krystian Pomorski 60

ŁKS: Bobek – Dankowski, Gulen, Wiech, Głowacki – Arasa, Kupczak, Wysokiński, Pirulo, Młynarczyk (77′ Zając) – Feiertag (65′ Balić)

W 12. kolejce sezonu 2024/2025 ŁKS zmierzy się na wyjeździe z GKS Tychy. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę (6 października) o 17:00.