Przewaga się powiększa

Po zwycięstwie 3:1 z ostatnim w tabeli GKS 1962 Jastrzębie Widzew ma już cztery punkty przewagi nad drugą w klasyfikacji Fortuna 1. Ligi Koroną Kielce.

W starciu z outsiderem ekipa z Piłsudskiego do przerwy strzeliła dwa gole. W 33. minucie wynik otworzył Mattia Montini, a niespełna 180 sekund później bramkę na 2:0 strzelił Bartosz Guzdek. Tuż przed końcem pierwszej połowy goście się odgryźli. Daniel Rumin wykorzystał rzut karny i zrobiło się 2:1. Na więcej przyjezdnych nie było już jednak stać, a gospodarze zdołali podwyższyć prowadzenie. W 66. minucie zrobił to Karol Danielak, ustalając końcowy wynik spotkania.

Po tym zwycięstwie Widzew ma 29 pkt. i o cztery wyprzedza Koronę, z którą 15 października zagra w Kielcach. Spotkanie na szczycie Fortuna 1. Ligi rozpocznie się o godz. 20.30.