Punktowali na wyjazdach

W 6. kolejce rozgrywek grupy I trzeciej ligi z drużyn naszego regionu na własnym stadionie wystąpił tylko Sokół Aleksandrów Łódzki. Atut własnego boiska na nic się jednak nie zdał, bo gospodarze ulegli 1:4 Unii Skierniewice.

Strzelanie goli przyjezdni rozłożyli sobie równomiernie na obie połowy. Przed przerwą na listę strzelców wpisali się Konrad Kowalczyk (26) i Kamil Sabiłło (34), a po zmianie stron do siatki trafiali Sabiłło (68, z karnego) i Kamil Waśniowski (87). Honorową bramkę dla Sokoła w 85. minucie meczu uderzeniem z rzutu karnego zdobył Mateusz Lis

Wyjazdowe zwycięstwo odnieśli również piłkarze KS Kutno, którzy po golach Krzysztofa Cudowskiego (71) i Marcina Kaceli (73) pokonali 2:1 Wissę Szczuczyn. Gospodarze prowadzili po golu Karola Buzuna (22), ale nie utrzymali korzystnego dla siebie rezultatu.

Straty musiał też odrabiać Pelikan. Zespół z Łowicza po trafieniu Bartłomieja Niedzieli od 77. minuty przegrywał z Pilicą w Białobrzegach. Dziesięć minut później Eryk Woliński doprowadził jednak do remisu i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Bez powodzenia na wyjazdach grali natomiast zawodnicy ŁKS II i Lechii Tomaszów Mazowiecki. Co prawda po bramce Marcela Wszołka łodzianie od 8. minuty prowadzili w Urszulinie z rezerwami Legii, jednak gospodarze z nawiązką odrobili stratę. W 69. minucie stan rywalizacji wyrównał Kacper Kostorz, a w 82. minucie trzy punkty ekipie ze stolicy zapewnił Arkadiusz Ciach. Obie bramki dla Legii II padły po rzutach karnych.

Lechia o punkty walczyła w Legionowie, gdzie po niespełna dziesięciu minutach przegrywała z Legionovią już 0:2. Oba gole strzelił Michał Bajdur (7, 9). Trzy minuty przed przerwą Artur Amroziński zdobył gola kontaktowego, jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy. Na 3:1 podwyższył Dawid Papazjan (70), ustalając tym samym końcowy wynik meczu.

Po 6. kolejkach liderem rozgrywek jest Legionovia (13 pkt.), która ma punkt przewagi nad Unią. Piątą lokatę zajmuje Pelikan (9 pkt.), siódma jest Lechia (9 pkt.), trzynasty KS Kutno, czternasty ŁKS (po 7 pkt.), a osiemnastą pozycję okupuje Sokół (4 pkt.).

W następnej serii  spotkań 8 września Unia podejmie KS Kutno (godz. 16), Pelikan w Łowiczu zagra z Mamrami Giżycko (godz. 17), ŁKS II w Łodzi zmierzy się z Pilicą Białobrzegi (godz. 17), Lechia w Szczuczynie walczyć będzie z Wissą (godz. 19), a Sokół pojedzie do Warszawy na mecz z Polonią (godz. 18).