fot. Futsal Ekstraklasa

Punkty pojechały do Torunia

W meczu kończącym dziewiątą kolejkę Futsal Ekstraklasy zespół FC KJ Toruń podtrzymał miano niepokonanego w bieżących rozgrywkach. Niestety, zrobił to w Zduńskiej Woli, gdzie wygrał z Gattą Active 4:0.


Przed spotkaniem gospodarze mieli świadomość, że w przypadku zwycięstwa wrócą na pozycję lidera. Nie wykorzystali jednak tej okazji i zamiast na pierwszym, znaleźli się na trzecim miejscu w tabeli. Ekipę ze Zduńskiej Woli pogrążył Mateusz Waszak, który trzy razy wpisał się na listę strzelców. Jedną bramkę dorzucił Tomasz Kriezel i goście mogli się cieszyć z efektownego zwycięstwa.

Nowym liderem rozgrywek został Rekord Bielsko-Biała, który w siedmiu meczach zgromadził 18 pkt. Takim samym dorobkiem, ale po dziewięciu spotkaniach legitymuje się KS Constract Lubawa, a oczko mniej ma Gatta Active, która osiem razy wybiegała na parkiet. Zespół ze Zduńskiej Woli ma do rozegrania zaległe spotkanie z aktualnym liderem (18 grudnia godz. 18). W nadchodzącą niedzielę Gatta Active na wyjeździe zmierzy się natomiast z Red Devils Chojnice (godz. 18).