Punkty z poślizgiem

Trzy dni później niż pierwotnie planowano doszło w Skierniewicach do inauguracji nowego sezonu. Warto było jednak poczekać, bo Unia rozpoczęła trzecioligowe rozgrywki od zwycięstwa z Polonią Warszawa. Stołeczny zespół nie ukrywa drugoligowych aspiracji, jednak w 1. kolejce musiał się pogodzić z porażką 1:2.

Smaczku rywalizacji dodawał fakt, że w przerwie letniej ze Skierniewic do stolicy przeniósł się trener Rafał Smalec. Za szkoleniowcem powędrował też Rafał Brudnicki, który strzegł bramki Czarnych Koszul. Nie znalazł jednak recepty na swój poprzedni zespół. Co prawda dwie minuty przed przerwą gola dla Polonii strzelił Patryk Paczuk, ale po zmianie stron do siatki trafiali już tylko gospodarze. W 63. minucie stan rywalizacji wyrównał Damian Makuch, a kwadrans przed końcem trzy punkty zagwarantował Unii Kamil Sabiłło. Tym samym nowy szkoleniowiec Unii Piotr Kocęba rozpoczął pracę od zwycięstwa, a były trener skierniewickiej drużyny na pierwszą wygraną musi jeszcze poczekać.

W następnej kolejce Unia zagra na wyjeździe z Błonianką Błonie (14 sierpnia, godz. 17).