Radość tylko w Kutnie

W 15. kolejce rozgrywek grupy I trzeciej ligi z drużyn naszego regionu komplet punktów zdobyła jedynie ekipa KS Kutno, która na własnym stadionie ograła 2:1 Lechię Tomaszów Mazowiecki.

Gospodarzom zwycięstwo zapewniły trafienia Marcina Kaceli (5) i Adama Patory (40). Honorową bramkę dla gości w 8. minucie meczu zdobył Artur Amroziński.

Podziałem punktów zakończyło się natomiast spotkanie w Skierniewicach, gdzie Unia zremisowała 1:1 z rezerwami ŁKS. Obie bramki padły po strzałach z rzutów karnych. W 18. minucie jedenastkę dla gości wykorzystał Aleksander Ślęzak, a osiem minut później wynik meczu ustalił Kamil Sabiłło.

Żadnego punktu w tej serii spotkań nie zdobyli gracze Sokoła i Pelikana. Zespół z Aleksandrowa Łódzkiego na własnym stadionie przegrał 0:1 ze Zniczem Biała Piska. O wyniku tego spotkania przesądził gol Bartosza Giełażyna, który tuż przed końcem meczu pokonał bramkarza gospodarzy. Pelikan nie miał natomiast zbyt wiele do powiedzenia w Warszawie, gdzie uległ 1:3 Polonii. Po golu Patryka Paczuka (4) i dwóch trafieniach Łukasza Piątka (45 z karnego, 63) gospodarze prowadzili już 3:0. W 90. minucie honorowego gola dla zespołu z Łowicza zdobył Radosław Kuciński, ustalając wynik meczu na 3:1.

W 15. kolejce pauzowała Legionovia Legionowo, która z dorobkiem 33 pkt. otwiera tabelę grupy I trzeciej ligi. Drugą lokatę zajmuje Unia (29), szósta jest Lechia (23), siódmy KS Kutno (23), jedenasty ŁKS II (18), trzynasty Pelikan (16), a tabelę zamyka dziewiętnasty w klasyfikacji Sokół (9). W następnej kolejce 30 października ŁKS II podejmie Polonię (godz. 11.30), Sokół zagra na wyjeździe z rezerwami warszawskiej Legii (godz. 11), KS Kutno w Białej Piskiej zmierzy się ze Zniczem (godz. 13), a Unia pojedzie na mecz z GKS Wikielec (godz. 14). Dzień później w Łowiczu rywalem Pelikana będzie Błonianka Błonie (godz. 12). W tej serii spotkań pauzuje Lechia.