Radość w Bełchatowie, niepokój w Skierniewicach

Po dwóch meczach nowego sezonu zupełnie inne nastroje panują w Bełchatowie i Skierniewicach. W sobotę GKS odniósł drugie w tym sezonie zwycięstwo, a mająca drugoligowe aspiracje Unia znów zeszła z boiska pokonana. Pierwszy punkt zdobyła natomiast Warta Sieradz.

Po inauguracyjnej wygranej 1:0 z Pelikanem Łowicz bełchatowski beniaminek pojechał do Radomia, gdzie pokonał 2:1 miejcową Broń. Gospodarze kończyli mecz w dziewięciu, gdyż po dwóch żółtych i w konsekwencji czerwonych kartkach boisko musieli opuścić Dariusz Partyka (74') i Dorian Buczek (88'). Zanim jednak Broń została zdekompletowana GKS prowadził już 2:1. Prowadzenie dla przyjezdnych tuż przed końcem pierwszej połowy zdobył Przemysław Zdybowicz, a w 61. minucie po skutecznie wykonanym rzucie karnym na listę strzelców wpisał się Bartłomej Bartosiak. W międzyczasie honorowe trafienie dla miejscowych zaliczył Maksim Kwiencer (50').

Unia w pierwszym meczu sezonu na wyjeździe uległa 1:4 ŁKS 1926 Łomża. W drugiej serii spotkań skierniewiczanie wystąpili przed własną publicznością, lecz w roli gospodarza również sobie nie poradzili. Tym razem ulegli 0:1 Victorii Sulejówek. Przyjezdni zgarnęli pełną pulę po trafieniu Stanisława Ławcewicz-Musialika (45').

Jeden punkt zainkasowała natomiast Warta, która w Białobrzegach mierzyła się z Pilicą. W 56. minucie gola dla miejscowych zdobył Oskar Wojtysiak, a w 89. minucie do remisu doprowadził Przemysław Kita.

W niedzielnych meczach w Tomaszowie Mazowieckim Lechia podejmie rezerwy warszawskiej Legii, a w Łowiczu rywalem Pelikana będzie Olimpia Zambrów. Początek obu spotkań o godzinie 12:00.