fot. PKO Ekstraklasa

Raków odczarował Sportową

Grając gościnnie w roli gospodarza na stadionie w Bełchatowie też można wygrywać! Udowodnili to piłkarze Rakowa Częstochowa, którzy w piątej kolejce PKO BP Ekstraklasy przy Sportowej pokonali Lechię Gdańsk 2:1.


Dla ekipy spod Jasnej Góry był to już trzeci mecz, w którym podejmowała rywali na bełchatowskim obiekcie. Dwa wcześniejsze podejścia były dla beniaminka nieudane. W pierwszej kolejce Raków przegrał z Koroną Kielce 0:1, w trzeciej uległ Cracovii 1:3.

Zwycięstwem nad Lechią Raków przerwał serię zapoczątkowana osiem lat wcześniej przez piłkarzy ŁKS, którzy przy Sportowej trzy razy wystąpili w roli gospodarza. I nie wygrali żadnego spotkania. Po porażkach z Lechem Poznań (0:5) i Legią Warszawa (1:3) łodzianie zremisowali 1:1 z Górnikiem Zabrze i wrócili na swój stadion. Raków w Bełchatowie zabawi znacznie dłużej, więc wygrana na tym stadionie z pewnością ucieszyła wszystkie osoby związane z częstochowskim klubem. I przy okazji mocno zmartwiła kibiców ŁKS. Zwycięstwo Rakowa zepchnęło bowiem ekipę z al. Unii do strefy spadkowej.