fot. PZPN ŁNP logo

Ramowy terminarz rozgrywek

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował obowiązujące do końca sezonu 2019/2020 ramowe terminarze PKO BP Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi, drugiej ligi i Totolotek Pucharu Polski. W tych rozgrywkach występują trzy zespoły z naszego województwa: ŁKS, GKS Bełchatów i Widzew.


W PKO BP Ekstraklasie przygotowano już szczegółowy terminarz do końca rundy zasadniczej. Piłkarze ŁKS w sobotę 30 maja zagrają w Łodzi z Górnikiem Zabrze (godz. 15), w niedzielę 7 czerwca w Bełchatowie zmierzą się z Rakowem Częstochowa (12.30), w środę 10 czerwca podejmą Jagiellonię Białystok (20.30), a 14 czerwca we Wrocławiu będą rywalizowali ze Śląskiem (godzina rozpoczęcia meczu nie jest jeszcze znana).

Na 2 i 3 czerwca zaplanowano natomiast 23. kolejkę w w dwóch niższych klasach rozgrywkowych. W tych terminach w Fortuna 1. Lidze GKS Bełchatów podejmie Sandecję Nowy Sącz, a w drugiej lidze Widzew przed własną publicznością zagra ze Skrą Częstochowa. Na dokładne daty tych meczów trzeba jednak jeszcze poczekać.

Znamy natomiast terminy zaległych spotkań 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski oraz finału tej imprezy. We wtorek 26 maja w Legnicy Miedź zagra z Legią Warszawa, a dzień później w Mielcu Stal zmierzy się z poznańskim Lechem. Początek obu spotkań o godz. 20.10. Zwycięzcy tych spotkań dołączą do Cracovii oraz Lechii Gdańsk, które awans do półfinałów zapewniły sobie przed wybuchem epidemii koronawirusa COVID-19.

Mecze półfinałowe zaplanowano na 7 i 8 lipca. Jeśli do finału Totolotek Pucharu Polski awansują dwa kluby PKO BP Ekstraklasy, to decydujący mecz odbędzie się 24 lipca. Jeśli udział w finale weźmie klub z Fortuna 1. Ligi, to rywalizacja o główne trofeum zakończy się dwa dni wcześniej.

Ramowy terminarz rozgrywek