fot. ESSE z ŁZPN

Razem z „ESSE dla zdrowia”

Łódzki Związek Piłki Nożnej konsekwentnie powiększa grupę partnerów, z którymi dąży do podniesienia poziomu oraz zwiększenia popularności prowadzonych przez siebie rozgrywek. Ostatnio do tego grona dołączyła klinika „ESSE dla zdrowia”, która została partnerem medycznym ŁZPN. To pierwsza w Polsce umowa Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej z profesjonalną placówką medyczną.


- Razem z prezesem Adamem Kaźmierczakiem postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom klubów piłkarskich niższych szczebli, które będą mogły doświadczyć opieki medycznej na najwyższym poziomie. Przy okazji jest to też kolejny krok na drodze do profesjonalizacji związku. Jestem przekonany, że na naszej współpracy skorzystają wszystkie strony. Jesteśmy dostępni dla zawodników od poniedziałku do soboty i oferujemy im pełną opiekę od diagnozy, przez ewentualny zabieg operacyjny i rehabilitację, aż do pełnego powrotu do zdrowia – powiedział właściciel „ESSE dla zdrowia” Karol Domżał.

Dodał, że nawiązanie współpracy z ŁZPN nie było dziełem przypadku. – Jestem łodzianinem, a nasze placówki medyczne mają siedziby w Warszawie, Łodzi i Płocku, a więc w trzech miastach centralnej Polski. Zajmujemy się głównie ortopedią oraz fizjoterapią i w tym zakresie współpracujemy m.in. z wieloma klubami piłkarskiej ekstraklasy oraz pierwszej ligi. To było impulsem nowego projektu, skierowanego do Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej – wyjaśnił Domżał.

Wśród piłkarskich klubów, którymi opiekują się przychodnie „ESSE dla zdrowia” są m.in.: ŁKS Łódź, Wisła Płock, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, KTS Weszło, Sokół Aleksandrów Łódzki, Łódzka Akademia Futbolu, a także żeńska drużyna Pogoni Zduńska Wola. Teraz do tego grona dołączył Łódzki ZPN. Umowa została podpisana do końca sezonu rozgrywkowego 2023/2024, a w ramach współpracy kluby zrzeszone w ŁZPN uzyskają w placówkach „ESSE dla zdrowia” specjalną zniżkę wynegocjowaną przez Związek.

- Dodatkowo w przypadku poważnego urazu zawodnicy mogą skorzystać z szybko dostępnych terminów na ewentualny zabieg. Ortopedzi i fizjoterapeuci ESSE będą mogli dzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem zdobytym podczas opieki nad piłkarzami najwyższych klas rozgrywkowych, co świadczy o profesjonalnym podejściu ŁZPN do zagadnień z obszaru medycznego – podsumował Domżał.

ESSE dla zdrowia