Rekord pobity, zagramy w barażach

5521 kibiców obejrzało decydujący mecz o bezpośredni awans do futsalowych Mistrzostw Świata. Polska przegrała w Atlas Arenie z Ukrainą 3:5 (0:4), ale nie straciła szansy na grę w Mundialu. Przed drużyną Błażeja Korczyńskiego teraz mecze barażowe.

Naszej reprezentacji wystarczył remis z wyżej notowaną w światowym rankingu Ukrainą. Pierwsza połowa należała do rywala, który po 20 minutach wygrywał aż 4:0. Polacy, po zmianie stron, zaczęli jednak grać swoją piłkę i przejęli inicjatywę. Dwie bramki strzelił Paweł Kaniewski i na dziesięć minut przed końcem było już tylko 2:4. Nasz zespół atakował, ale Ukraińcy strzelili bramkę na 2:5. Naszej drużynie udało się na to trafienie odpowiedzieć jedynie golem Jakuba Raszkowskiego. Na więcej zabrakło już czasu i sił.

Polska- Ukraina 3:5 (0:4)
Bramki dla Polski: Paweł Kaniewski 2, Jakub Raszkowski

Widzów: 5521 - rekord w historii meczów polskiej reprezentacji w futsalu

Polaków czeka teraz walka w barażach. Losowanie odbędzie się w styczniu, a mecze zaplanowano na kwiecień przyszłego roku.

Przed meczem Polski z Ukrainą rozegrany został finał I Wielkiego Turnieju Futsalu. SP Gortata pokonała w nim SP 141 Łódź 7:2.