Remis Lechii, porażka Unii

Skierniewicka Unia jak najszybciej będzie chciała zapomnieć o otwarciu wiosennej odsłony sezonu 2021/2022. Choć formalnie pierwsza tegoroczna kolejka jeszcze się nie skończyła, to zespół ze Skierniewic ma już na koncie dwie porażki.

Pierwszą zaliczył w Warszawie, gdzie w zaległym meczu 20. kolejki przegrał 0:2 z Polonią. Dzisiaj na własnym stadionie uległ 1:2 Błoniance Błonie. Goście objęli prowadzenie w 42. minucie, po bramce strzelonej przez Mateusza Michalskiego. Kwadrans przed końcem meczu do remisu doprowadził Mateusz Stępień, jednak w 80. minucie goście znów mieli powody do radości. Tym razem bramkarza gospodarzy pokonał Bartosz Skowron. Na to trafienie Unia nie zdołała już odpowiedzieć.

Dwa gole padły w Radomiu, gdzie Broń podejmowała Lechię. Do przerwy lepsi byli goście, lecz po zmianie stron na gola Klima Morenkova z 40. minuty odpowiedział Igor Kośmicki (54') i mecz zakończył się remisem 1:1.

Po tych spotkaniach w tabeli grupy I trzeciej ligi Unia zajmuje czwartą lokatę (35 pkt.), a Lechia jest piąta (34 pkt.). W 22. kolejce 19 marca Lechia podejmie Pelikana Łowicz (godz. 14). Dzień później w Białymstoku Jagiellonia II zmierzy się z Unią (godz. 15).