fot. logo F1L

Remis po raz pierwszy

Bezbramkowym remisem zakończył się wyjazdowy mecz Widzewa z Odrą Opole. Po tym spotkaniu ekipa z Piłsudskiego ma 16 pkt. i w tabeli Fortuna 1. Ligi zajmuje drugą lokatę.


Przed niedzielną konfrontacją widzewiacy mieli na koncie pięć zwycięstw i porażkę. Teraz do tego dorobku dorzucili remis.

- Z jednej strony jest niedosyt z tego, że nie wygraliśmy i swoich sytuacji nie zamieniliśmy na bramkę. Z drugiej strony Odra kwadrans po przerwie miała przynajmniej trzy sytuacje i mogło się to potoczyć w drugą stronę. Odra była dzisiaj zdeterminowana i chciała się pokazać z dobrej strony, a my nie byliśmy dzisiaj tacy, jacy zazwyczaj jesteśmy. W końcówce nie robiliśmy tego, co powinniśmy robić. Ten mecz był dla mnie zbyt szarpany - podsumował trener Widzewa Janusz Niedźwiedź

W tej serii spotkań punktami podzieliły się też zespoły sąsiadujące z Widzewem, więc w ścisłej czołówce nic się nie zmieniło. Na prowadzeniu nadal jest Korona, która w siedmiu meczach zdobyła 19 pkt. Trzy oczka mniej ma Widzew, a o cztery ustępuje kielczanom Miedż Legnica. Ten zespół jako pierwszy w bieżących rozgrywkach urwał liderowi punkty (0:0 w Kielcach).

W 8. kolejce Widzew zagra przy Piłsudskiego z GKS Katowice (10 września, godz. 20.30).