fot. 2 liga eWinner

Bez goli, ale z debiutem

Dopiero po raz drugi w tym sezonie piłkarzom GKS Bełchatów udało się zapunktować na boisku rywala. W meczu 19. kolejki eWinner 2. Ligi zespół ze Sportowej bezbramkowo zremisował ze Zniczem Pruszków.


- To był mecz dwóch dobrze poukładanych drużyn. Jestem zadowolony z naszej gry obronnej, ale nie możemy przeboleć sytuacji Waldka Gancarczyka i kilku sytuacji w drugiej połowie - podsumował trener GKS Kamil Socha.

W prowadzonym przez niego zespole przeciwko Zniczowi zadebiutował 33-letni Rafał Kujawa. Doświadczony napastnik dzień przed starciem w Pruszkowie został oficjalnie graczem bełchatowskiego klubu, a dwie minuty przed końcem spotkania po raz pierwszy pojawił się na boisku. Kujawę zna dobrze dyrektor sportowy GKS Wojciech Robaszek, który kilka lat temu sprowadził tego zawodnika do drugoligowego wówczas ŁKS. W macierzystym klubie napastnik miał ogromny udział w awansie do pierwszej ligi, a później do ekstraklasy. Teraz Kujawa ma pomóc GKS w utrzymaniu miejsca w eWinner 2. Lidze.

Po 19. kolejkach podopieczni Sochy mają 15 pkt. i zajmują szesnaste miejsce w tabeli. W następnej serii spotkań bełchatowianie zagrają u siebie z chorzowskim Ruchem (5 grudnia, godz. 18).