Remis z gospodarzami

W drugim dniu rozgrywanego we Włocławku turnieju finałowego B rozgrywek o Puchar Kazimierza Deyny reprezentacja ŁZPN U-14 (rocznik 2009) zremisowała 2:2 z drużyną Kujawsko-Pomorskiego ZPN.

Na mecz z gospodarzami turnieju podopieczni Jarosława Staniaszczyka i Damiana Gamusa wyszli w bojowych nastrojach i już w pierwszej połowie objęli prowadzenie 2:0. Na gole Jana Pyziaka (z rzutu karnego) i Adriana Waliszka (po akcji z Hubertem Gawrońskim) gospodarze odpowiedzieli jednak trafieniem po rzucie wolnym i na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 1:2. Po zmianie stron łódzka ekipa nie wykorzystała kilku okazji do podwyższenia wyniku, co zemściło się w końcówce spotkania. Cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego zespół Kujawsko-Pomorskiego ZPN zdobył drugiego gola i mecz zakończył się podziałem punktów.

Kujawsko-Pomorski ZPN - Łódzki ZPN 2:2 (1:2). Rzuty karne 6:5. Bramki dla ŁZPN: Jan Pyziak, Adrian Waliszek. ŁZPN: Rek - Janutka, Kornacki, Klincewicz (Misiak), Jasinski (Bielicki) - Owczarczyk (Gajda), Pyziak, Stasiołek - Olejniczak, Waliszek, Gawroński (Wódka).

Po dwóch meczach zespół ŁZPN ma na koncie jeden punkt, a fazę grupową zakończy czwartkowym meczem z Zachodniopomorskim ZPN (godz. 16:30). Wynik tego spotkania zadecyduje o tym, o które miejsce w końcowej klasyfikacji łódzka ekipa będzie walczyła w piątek 30 czerwca.