Remisowy piątek naszych drużyn

Za nami dwa piątkowe (22 września) spotkania 9. kolejki PKO Ekstraklasy. W obu o punkty rywalizowały zespoły z Łodzi. W Kielcach Widzew, mimo fatalnego początku, zremisował z Koroną 1:1 (1:1), a na Stadionie imienia Władysława Króla ŁKS uratował remis 2:2 (1:1) w doliczonym czasie gry.

W Kielcach Korona objęła prowadzenie już w 2. minucie kiedy to Henricha Ravasa pokonał Mateusz Czyżycki. Szybko stracony gol nie załamał jednak widzewiaków. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Bartłomiej Pawłowski skutecznie egzekwując rzut karny. Pokonał z jedenastu metrów Xaviera Dziekońskiego. W drugiej połowie, mimo kilku sytuacji z obu stron, wynik nie uległ już zmianie.

Korona Kielce – Widzew Łódź 1:1 (1:1)
Bramki: Mateusz Czyżycki 2 – Bartłomiej Pawłowski 42-karny

Widzew: Ravas – Milos, Żyro, Ibiza, Nunes – Kun (63′ Kerk), Hanousek, Shehu ż – Tkacz (73′ Ciganiks ż), Sanchez ż (73′ Rondić), Pawłowski (82′ Terpiłowski)

Jeszcze więcej emocji i zwrotów sytuacji było w Łodzi. Na trybunach Stadionu Miejskiego imienia Władysława Króla zasiadło ponad 11 tysięcy kibiców. Byli oni świadkami bardzo ciekawego widowiska. W 23. minucie prowadzenie dał gospodarzom Kay Tejan, który strzałem z ostrego kąta pokonał Zlatana Alomerovicia. ŁKS nie tylko nie utrzymał prowadzenia do przerwy, ale i zmuszony był grać w dziesiątkę. Najpierw wyrównującego gola strzelił dla Jagiellonii z rzutu karnego Afimico Pululu, a z boiska, za dwie żółte kartki, musiał zejść Engjell Hoti. Nerwowo nie wytrzymał Kazimierz Moskal, który został usunięty z ławki rezerwowych.

Jagiellonia przejęła po przerwie inicjatywę i w 77. minucie dopięła swego. Aleksander Bobek skapitulował po uderzeniu Pululu. ŁKS nie zamierzał jednak się poddawać. Walczył do końca i to się opłaciło. W doliczonym czasie gry Daniel Stefański podyktował drugą w tym meczu jedenastkę, ale tym razem dla łodzian. Do piłki podszedł wprowadzony w 77. minucie za Tejana Dani Ramirez i wyrównał na 2:2.

ŁKS Łódź – Jagiellonia Białystok 2:2 (1:1)
Bramki: Kay Tejan 23, Dani Ramirez 90-karny – Afimico Pululu 40-karny, 77

ŁKS: Bobek – Dankowski, Monsalve (45′ Louveau), Flis ż, Głowacki – Pirulo ż (67′ Śliwa), Mokrzycki, Letniowski (77′ Małachowski), Hoti ż, cz, Szeliga ż (67′ Janczukowicz) – Tejan (77′ Ramirez)