Remisy i porażka

W 3. kolejce rozgrywek grupy I trzeciej ligi z sześciu drużyn naszego regionu żadnej nie udało się wygrać. Pięć powiększyło swój dorobek o jeden punkt, a jedna musiała przełknąć gorycz porażki.

Kibice w Łódzkiem ostrzyli sobie zęby przede wszystkim na mecze w Łowiczu i Radomsku. W pierwszym Pelikan bezbramkowo zremisował z Sokołem Aleksandrów Łódzki, w drugim RKS podzielił się punktami z Unią Skierniewice. To starcie zakończyło się wynikiem 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Daniela Kraski (20'), goście odpowiedzieli golem Pawła Czarneckiego z rzutu karnego (32').

Jeden punkt zdobyli również gracze KS Kutno. Dotychczasowy lider na wyjeździe zremisował 1:1 z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Podobnie jak w Radomsku obie bramki padły w pierwszej połowie. Już w 7. minucie Ruch objął prowadzenie po golu strzelonym przez Łukasza Grzybowskiego. Pół godziny później do remisu doprowadził Marcin Kacela.

Najmniej powodów do zadowolenia mieli zawodnicy Lechii Tomaszów Mazowiecki, którzy przed własną publicznością przegrali 1:4 z rezerwami warszawskiej Legii. Honorową bramkę dla pokonanych zdobył Kamil Szymczak (26'), a w zwycięskim zespole po dwa razy na listę strzelców wpisywali się: Szymon Włodarczyk (20', 34') i Łukasz Łakomy (48', 67').

Po trzech seriach spotkań tabelę grupy I trzeciej ligi otwiera Świt Nowy Dwór Mazowiecki (9 pkt.), za którym plasują się Legia II i KS Kutno (po 7). Ósme miejsce zajmuje Pelikan (5), dziewiąty jest Sokół (4), szesnasta Lechia (3), siedemnasty RKS (2), a osiemnasta Unia (1). W następnej kolejce 26 sierpnia do Kutna przyjedzie ekipa z Radomska (godz. 16), Unia podejmie Jagiellonię II Białystok, Sokół zagra z Błonianką Błonie, Lechia w Morągu zmierzy się z Huraganem (początek tych spotkań o godz. 17), a Pelikan na wyjeździe będzie walczył o punkty ze Zniczem Biała Piska (godz. 15).