Rewanż dla outsidera

W pierwszej rundzie bieżącego sezonu Fogo Futsal Ekstraklasy zawodnicy Widzewa pokonali warszawską Legię 6:2. Rewanż padł jednak łupem stołecznej drużyny.

Po bezbramkowej pierwszej połowie meczu gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków, które zaowocowały dwoma golami. Po trafieniach Michała Knajdrowskiego (25') oraz Sergio Monteiro (29') outsider rozgrywek objął prowadzenie 2:0. W końcówce musiał jednak drżeć o wynik, bo w 38. minucie kontaktową bramkę zdobył Jan Dudek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

Po tej porażce Widzew nadal ma więc 24 pkt. i w tabeli zajmuje ósmą lokatę. W 19. kolejce beniaminek w hali MOSiR przy Małachowskiego zmierzy się z prowadzącym w rozgrywkach Constractem Lubawa (29 stycznia, godzina 18:00).