fot. logo F1L

Robi się nerwowo

W 32. serii spotkań Fortuna 1. Ligi piłkarze GKS Bełchatów przegrali w Legnicy z Miedzią 0:3 i spadli na czternaste miejsce w tabeli. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zespół z ulicy Sportowej nadal ma 39 pkt. Takim dorobkiem legitymują się również trzy inne kluby, w tym otwierająca strefę spadkową Odra Opole.


Wynik meczu w Legnicy został ustalony pomiędzy 19. i 24. minutą. Gospodarze w tym krótkim okresie czasu strzelili trzy gole, pozbawiając rywali szans na korzystny wynik. Egzekucję przyjezdnych rozpoczął Marquitos (19), chwilę później drugą bramkę dla Miedzi strzelił Joan Román (21), a dzieła zniszczenia dopełnił Artur Pikk (24).

- Mimo porażki nadal jesteśmy w grze. W niedzielę czeka nas bardzo ważne spotkanie (z Puszczą Niepołomice w Bełchatowie, początek o godz. 12.40) o byt w tej lidze i mam nadzieję, że w tym meczu naprawimy błędy, które dzisiaj wspólnie popełniliśmy - powiedział trener GKS Marcin Węglewski

Oprócz porażki z Miedzią czwartek przyniósł też informację o rezygnacji wszystkich członków Rady Nadzorczej GKS. Przed podjęciem tej decyzji na swoim ostatnim posiedzeniu Krzysztof Nowak, Sławomir Buda i Jacek Krężlik wyrazili zgodę, by zarząd klubu powołał do życia Fundację Akademia GKS Bełchatów.