fot. logo F1L

Rozbili beniaminka

Efektownym zwycięstwem Widzewa nad Skrą Bełchatów rozpoczęła się 10. kolejka Fortuna 1. Ligi. Po tym sukcesie ekipa z al. Piłsudskiego awansowała na pierwszą pozycję w tabeli.


- Wiele osób już przed meczem doliczało nam punkty, ale wynik nie oddaje boiskowych wydarzeń. Skra to groźny przeciwnik i do końca starała się zdobyć gola. Utrzymywaliśmy jednak koncentrację i nie była w stanie nas zaskoczyć - podsumował trener Widzewa Janusz Niedźwiedź

W prowadzonej przez niego drużynie na listę strzelców wpisali się dzisiaj: Juliusz Letniowski (42, z karnego), Bartosz Guzdek (63), Paweł Zieliński (66) i Kacper Karasek (77).

Po dziesięciu meczach zespół z Piłsudskiego ma na koncie 23 pkt. i o jeden wyprzedza drugą w klasyfikacji Koronę, która w poniedziałek zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. Widzew kolejny mecz o punkty rozegra 2 października w Niepołomicach, gdzie zmierzy się z Puszczą (godz. 12.40). Wcześniej w spotkaniu 1/32 Fortuna Pucharu Polski zmierzy się w Rzeszowie z Resovią (29 września, godz. 16).