fot. GOKSiR Grasssroots

Są jeszcze wolne miejsca!

W niedzielę 24 kwietnia w Lipcach Reymontowskich odbędzie się piłkarski turniej GOKSiR Grassroots, dla zawodników z rocznika 2015 i młodszych. Patronat nad imprezą objął prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Adam Kaźmierczak.


- To już drugi turniej organizowany przez nas pod patronatem szefa ŁZPN. Pierwszy odbył się 12 marca. Do rywalizacji drużyn z roczników 2013 i 2014 przystąpiło wówczas czternaście drużyn - poinformował Sławomir Supera.

Impreza dla młodszych piłkarzy jest organizowana z podobnym rozmachem. Ma w niej uczestniczyć 16 drużyn.

- Nasze turnieje są bardzo intensywne. Grac będziemy na ośmiu boiskach, a między kolejnymi meczami będą tylko dwie, trzy minuty przerwy. W roczniku 2015 spotkania rozgrywane sa najczęściej systemem 1x12 minut, jednak ostateczną decyzję dotyczącą czasu gry podejmiemy po naradzie z drużynami uczestniczącymi w turnieju. Turniej będzie rozgrywany zgodnie z najnowszymi zaleceniami, a więc bez klasyfikacji. Po zawodach wszyscy zawodnicy dostana takie same medale i puchary - dodał Supera.

Zapisy do udziału w turnieju przyjmowane są telefonicznie, pod numerem: 506 401 930. Chętni powinni się spieszyć, gdyż zainteresowanie jest bardzo duże. Oprócz dwóch zespołów GOKSiR Lipce Reymontowskie do rywalizacji zgłosiło się już pięć innych drużyn: Relax Radziwiłłów oraz cztery ekipy Młodego Widzewa (dwa zespoły Olechów - Janów oraz Chojny i Małachowskiego).