fot. CLJ PZPN

Są już na półmetku

Końcówka pierwszej rundy nie była udana dla młodych piłkarzy UKS SMS. Łódzki beniaminek po porażce 0:3 z Górnikiem Zabrze przegrał 2:3 z Cracovią i pierwszą część rywalizacji w Centralnej Lidze Juniorów U-18 zakończył na dziesiątym miejscu.


Zespół z ul. Milionowej w piętnastu meczach zdobył 19 pkt. Ostatni dopisał do swojego dorobku 30 października, po wyjazdowym remisie 1:1 z Koroną Kielce. Później przyszły dwie porażki. W Łodzi z Górnikiem 0:3 i w Krakowie z Cracovią 2:3. W tym ostatnim meczu goście po kwadransie objęli prowadzenie, jednak nie utrzymali go zbyt długo. Na trafienie Roberta Prochownika z rzutu karnego Cracovia odpowiedziała trzema golami strzelonymi w osiem minut. Bramkarza UKS SMS pokonali kolejno: Kacper Grzebieluch (20), Jakub Myszor (21) i Krzysztof Bociek (28). Bramka zdobyta przez Jakuba Paciorka (32) zmniejszyła jedynie rozmiary porażki łodzian, którzy kończyli mecz w osłabionym składzie. W doliczonym czasie gry czerwoną kartką za faul został ukarany Maksym Rosiński.

Meczem z Cracovią UKS SMS zakończył pierwszą rundę rozgrywek. Następna seria spotkań odbędzie się już w nadchodzący weekend., a zespół z Milionowej zagra w niej z Esckolą Varsovia w Warszawie (23 listopada, godz. 12). Na półmetku rozgrywek łodzianie mają 19 pkt. i zajmują dziesiąte miejsce w tabeli. Na prowadzeniu jest Zagłębie Lubin (35), a strefę spadkową otwiera Cracovia (13).