fot. pożegnanie

Sędziowie stracili kolegę

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi Wacława Lichockiego, sędziego honorowego Polskiego Związku Piłki Nożnej.


W tym roku minęło 48 lat, kiedy Wacek rozpoczął przygodę z boiskiem piłkarskim. Tak, już w 1972 roku skończył kurs sędziowski, po którym przeszedł ścieżkę od sędziego próbnego, aż do asystenta (dawniej sędziego liniowego) Ekstraklasy.

Po zakończeniu czynnej kariery sędziowskiej przeszedł na trybuny stadionów piłkarskich. Został obserwatorem szczebla centralnego KS PZPN, swoją wiedzę i doświadczenie przekazując młodszym kolegom. Wychował wielu sędziów biegających dziś po boisku. Był także wieloletnim członkiem zarządu Kolegium Sędziów Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Za swoją długoletnią działalność sędziowską otrzymał państwowe i sportowe odznaczenia. Dał się poznać jako wspaniały kolega i przyjaciel wielu z nas.

Wacku, żegnamy Cię!

Koledzy i przyjaciele z boiska i nie tylko...

Pogrzeb Wacława Lichockiego odbędzie się w czwartek 19 listopada. Początek uroczystości na cmentarzu Doły przy ulicy Smutnej w Łodzi o godz. 14.45.