fot. logo F1L

Sandecja w Bełchatowie

Po piłkarzach ekstraklasy do walki o punkty wracają zespoły walczące w dwóch niższych klasach rozgrywkowych. W meczu 23. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Bełchatów na własnym stadionie zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz (2 czerwca, godz. 18.10). Spotkanie będzie transmitowane przez Polsat Sport.


Do wznowienia rozgrywek bełchatowianie przygotowywali się pod wodzą Artura Derbina, który jednak nie poprowadzi zespołu w meczu z Sandecją. W miniony czwartek szkoleniowiec przeprowadził ostatni trening, a dzień później za porozumieniem stron rozwiązał umowę z GKS. Po tym fakcie opiekę nad drużyną przejęło trio dotychczasowych asystentów Derbina: Kacper Jędrychowski, Patryk Rachwał i Sebastian Łukiewicz. Stan tymczasowy trwał jednak krótko i w Dzień Dziecka klub podał nazwisko nowego trenera. Został nim Marcin Węglewski.

Następca Derbina doskonale zna specyfike bełchatowskiego klubu, w którym przez kilkanaście lat trenowal jako zawodnik, a później pracował szkoleniowiec drużyn młodzieżowych i asystent trenera pierwszego zespołu. W tej ostatniej roli występował również w Widzewie, Jagiellonii Białystok, Polonii Warszawa, Ruchu Chorzów, Podbeskidziu Bielsko-Biała, Pogoni Szczecin i Termalice Bruk-Bet Nieciecza, w której przed trzema laty został też pierwszym trenerem.

Z Niecieczy wrócił do Bełchatowa i został w GKS dyrektorem do spraw sportowych. W sezonie 2018/2019 dodatkowo z Zygmuntem Łuszczem prowadził bełchatowskich piłkarzy w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-18. W ubiegłym roku otrzymał licencję trenerską UEFA Pro, uprawniającą m.in. do prowadzenia pierwszoligowych zespołów. We wtorek 2 czerca Węglewski po raz pierwszy poprowadzi seniorską ekipę GKS, którą ma się opiekować do końca bieżącego sezonu.

W dotychczasowych 22. meczach zespół z ul. Sportowej zdobył 25 pkt. i zajmuje ostatnie z miejsc gwarantujących utrzymanie. Nad strefą spadkową bełchatowianie mają dwa oczka przewagi, a do jedenastej w tabeli Sandecji tracą cztery punkty. Jesienią w Nowym Sączu GKS przegral 1:2.