fot. Senior Łódka Cup

Senior Łódka Cup 2021

W pierwszy weekend września na obiekcie treningowym przy ul. Minerskiej 19 w Łodzi odbędzie się druga edycja Senior Łódka Cup – turnieju drużyn chodzonej piłki nożnej. W imprezie zorganizowanej przez stowarzyszenie Walking Futbol Polska może wziąć udział każdy, a lista uczestników nadal jest otwarta.


- Lata mijają, a sympatycy walking futbolu z taką samą pasją, jak dawniej, uganiają się za piłką. Gdy mieliśmy po kilkanaście lat, z utęsknieniem czekaliśmy na informacje o organizowanych wtedy turniejach dla tzw. dzikich drużyn. Udział w nich był dla każdego niesamowitym przeżyciem. Teraz niektórzy nasi gracze zbliżają się wiekiem do „siedemdziesiątki”, a mimo to wciąż czują się młodo, zachowują doskonałą sprawność i nie mogą się doczekać momentu, gdy ponownie wyjdą na zieloną murawę. Warto dodać, że większość z nich, od ponad dwóch lat trenuje regularnie jeden lub dwa razy w tygodniu, a walking futbol stał się dla grających doskonałą motywacją do regularnej aktywności fizycznej. Choć w walking futbolu gra toczy się w trochę wolniejszym tempie, niż w normalnej piłce, graczom nie brakuje zaangażowania, a podczas turnieju na pewno zobaczymy piękne gole i będziemy świadkami wielkich emocji - zapowiedział promotor chodzonej piłki nożnej w Polsce Jarosław Paradowski.

Najwięcej tych emocji będzie z pewnością w niedzielę 5 września, gdy na boisku pojawią się uczestnicy turnieju, wchodzącego w skład cyklu Walking Futbol Tour 2021. Tego dnia zawodniczki i zawodnicy będą ograniczeni limitami wiekowymi. W oficjalnych meczach chodzić za piłką mogą bowiem panie w wieku 40+ i panowie w wieku 50+. Żadnych ograniczeń nie będzie natomiast dzień wcześniej (4 września), podczas rekreacyjnej części Senior Łódka Cup 2021. W zajęciach zakończonych kilkoma meczami pokazowymi będą mogli wziąć udział wszyscy chętni, więc na boisku spotkają się całe rodziny. - Obecność dziadka i babci obok syna, córki oraz wnuków nie jest w tej dyscyplinie niczym nadzwyczajnym – wyjaśnił Paradowski.

Lista uczestników turnieju jest nadal otwarta. Wystarczy zebrać grupę kilku znajomych spełniających limity wiekowe i wysłać zgłoszenie na: kontakt@walkingfutbol.pl. Informacje na temat turnieju można uzyskać pod numerem telefonu: 690 990 278.

Senior Łódka Cup 2021