Sensacja w Rącznej!

Młodzi piłkarze UKS SMS z determinacją walczą o utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów U-18. W 19. kolejce łodzianie sprawili sensację, pokonując na wyjeździe dotychczasowego lidera rozgrywek.

Po osiemnastu seriach spotkań otwierająca tabelę Cracovia miała 32 pkt. - dwa razy więcej od będących w strefie spadkowej łodzian. Jesienią ekipa z Małopolski wygrała przy Milionowej 2:0. Była też zdecydowanym faworytem rewanżu, w którym - zgodnie z oczekiwaniami - szybko objęła dwubramkowe prowadzenie.

To, co stało się później wstrząsnęło Cracovią i w konsekwencji odebrało jej prowadzenie w rozgrywkach. Jeszcze przed przerwą goście doprowadzili do remisu. Kontaktową bramkę strzelił Marcel Lachowicz (33'), a chwilę później własnego bramkarza pokonał Hołda (34'). Po zmianie stron Lachowicz dobił zaskoczonego rywala, a jego trafienia z 50. i 63. minuty zapewniły przyjezdnym komplet punktów.

Łącznie łodzianie mają ich 19. i w tabeli CLJ U-18 są aktualnie na dającym utrzymanie dwunastym miejscu. W następnej serii spotkań ekipa z Milionowej podejmie Arkę Gdynia (20 marca, godz. 12.30).