Sensacja w Skierniewicach!

Trzy drużyny z województwa łódzkiego w II rundzie Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Do Widzewa i ŁKS dołączyła trzecioligowa Unia Skierniewice, która wyeliminowała sensacyjnie ekstraklasowy Motor Lublin.

Po pierwszej połowie prowadziła Unia, a bramkarza Motoru Kacpra Rosę pokonał w 30. minucie Aghwan Papikjan. Po zmianie stron Motor bardzo szybko doprowadził do remisu, a bramkę na 1:1 strzelił Filip Luberecki.

Zespół Kamila Sochy nie oddał pola wyżej notowanemu Motorowi. Grał niezwykle ambitnie i po 90 minutach mieliśmy remis 1:1. Ten wynik utrzymał się także po dogrywce. W rzutach karnych gospodarze byli bezbłędni, a w zespole Motoru spudłował Kaan Caliskaner. W piątej serii próbę nerwów wytrzymał Kamil Sabiłło i po chwili utonął w objęciach swoich kolegów. Sensacja stała się faktem.

Unia Skierniewice – Motor Lublin 1:1 (1:0, 1:1, 1:1) – rzuty karne 5:4
Bramki: Aghwan Papikjan 30 – Filip Luberecki 54

Unia: Pruszkowski – Czarnecki ż (70′ Kwiatkowski ż), Woliński ż, Kowalczyk, Stępień, Szmyd (83′ Rosiński) – Cegiełka (84′ Makuch ż), Kosior ż (99′ Łapiński), Sołtysiński, Papikjan ż (70′ Jaworskyj) – Sabiłło

Unia w drugiej rundzie zmierzy się z GKS Katowice. Mecze tej fazy Pucharu Polski rozegrane zostaną w dniach 29-31 października.