Siedem bramek w Lublinie i wygrana Widzewa

Piąty komplet punktów w bieżącym sezonie PKO Ekstraklasy wywalczył Widzew Łódź. Drużyna trenera Daniela Myśliwca pokonała w Lublinie beniaminka rozgrywek, miejscowy Motor 4:3 (3:2) mimo, że po niespełna kwadransie przegrywała 0:2.

W pierwszej akcji meczu Rafała Gikiewicza pokonał Piotr Ceglarz, a niespełna kwadrans później Motor prowadził 2:0. Na listę strzelców wpisał się Sebastian Rudol. Następne minuty należały do Widzewa. Dwa rzuty rożne perfekcyjnie wykonał Sebastian Kerk. Po jednym z nich piłkę do własnej bramki wbił Samuel Mraz, a chwilę później do wyrównania doprowadził Imad Rondić. Ten sam piłkarz jeszcze przed przerwą dał Widzewowi prowadzenie 3:2.

Jedenaście minut po zmianie stron pięknym strzałem popisał się Fran Alvarez i Widzew wygrywał 4:2. W końcówce zrobiło się nerwowo, kiedy Kacper Wełniak strzelił kontaktową bramkę. Na szczęście Widzew dowiózł prowadzenie do ostatniego gwizdka Damiana Sylwestrzaka i zanotował w ten sposób piąte zwycięstwo w tym sezonie.

Motor Lublin – Widzew Łódź 3:4 (2:3)
Bramki: Piotr Ceglarz 1, Sebastian Rudol 14, Kacper Wełniak 86 – Samuel Mraz 22 (sam.), Imad Rondić 25, 42, Fran Alvarez 56

Widzew: Gikiewicz – Kastrati, Żyro, Ibiza (90′ Hajrizi), Luis Silva (61′ Kozlovsky) – Sypek (61′ Łukowski), Shehu, Fran Alvarez, Cybulski (61′ Klimek) – Kerk (74′ Hamulic), Rondić.

W 13. kolejce Widzew podejmie Górnika Zabrze. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (27 października) o 17:30.