Siedem bramek i fotel lidera

Z fanfarami w nowy sezon wkroczyły piłkarki UKS SMS. W meczu 1. kolejki Orlen Ekstraligi łodzianki na wyjeździe pokonały Pogoń Tczew i objęły prowadzenie w rozgrywkach.

Przyjezdne schodząc na przerwę mogły być już pewne zwycięstwa, bo w pierwszej połowie zaaplikowały rywalkom aż pięć goli. Festiwal strzelecki w 12. minucie rozpoczęła Oliwia Domin, a później zrobiły to: Karolina Majda (22'), Paulina Filipczak (30'), Gabriela Grzybowska (32') i Wiktoria Zieniewicz (45').

Osiem minut po zmianie stron honorową bramkę dla Pogoni zdobyła Katarzyna Nowak, ale na jej trafienie ekipa z Milionowej odpowiedziała golami Filipczak (68') oraz Nadii Krezyman (80').

W 2. kolejce UKS SMS na własnym stadionie zmierzy się z Czarnymi Sosnowiec (godz. 12:00). Ten zespół sezon 2023/2024 zainaugurował wyjazdową porażką 1:4 z GKS Katowice.