fot. logo ŁZPN

Siedem walkowerów

Na posiedzeniu Wydziału Gier i Ewidencji ŁZPN w dniu 23 maja udzielono siedmiu walkowerów. Cztery z nich nałożono z powodu nie stawienia się jednej z drużyn na meczu ligowym. W tych przypadkach wyniki zweryfikowano na 3:0 dla zespołów, które nie doczekały się swoich rywali.


W IV lidze kobiet Rekord Brzeziny nie przyjechał do Szczercowa na spotkanie z drużyną LUKS Astoria. W grupie czwartej Keeza Elite Klasy Okręgowej Widok Skierniewice nie pojawił się w Brzezinach, gdzie miał się zmierzyć ze Startem. W grupie 3. Keeza Elite Klasy B Ner Łódzki nie doczekał się drużyny KS Wicher, natomiast w grupie 1. Klasy Trampkarz C1 drużyna Expom Krośniewianka nie dojechała do Aleksandrowa Łódzkiego na mecz z Sokołem.

Na 0:3 zweryfikowano też wynik spotkania Start II Pukinin – Iskra Babsk w grupie 8. Keeza Elite Klasy B (wynik z boiska: 4:0). W tym przypadku powodem nałożonej kary było nie stawienie się na posiedzeniu WGiE ŁZPN zawodnika Startu Michała Rodzika, który miał się pojawić w celu weryfikacji tożsamości.

W grupie 2. Keeza Elite Klasy A Boruta II Zgierz stracił punkty za wygrany 5:1 mecz z rezerwami Zjednoczonych Stryków. W zespole gospodarzy wystąpił m.in. Oskar Osiński, który rozegrał 2/3 spotkań w wyższej lidze i nie był uprawniony do gry w drugiej drużynie. Wynik meczu zweryfikowano na 0:3.

Przy parze Victoria Bielawy – Meteor Reczyce (grupa 9. Keeza Elite Klasy A) zamiast rezultatu 0:4 pojawił się natomiast wynik 3:0. Powodem zmiany był fakt, że od 46. do 86. minuty Meteor grał bez młodzieżowca.