Smutne pożegnanie z Radomskiem

Zawodnicy RKS w fatalnym stylu pożegnali się z trzecią ligą. W ostatniej kolejce rozgrywek grupy I radomszczanie na własnym stadionie przegrali 0:2 z Concordią Elbląg. Zespół z Brzeźnickiej z dorobkiem 42 pkt. zakończył rozgrywki na osiemnastej pozycji i jako jedyny zespół z naszego regionu spadł do niższej klasy rozgrywkowej. W kolejnym sezonie jego miejsce zajmą rezerwy ŁKS.

W 36. kolejce porażki doznali też gracze Lechii Tomaszów Mazowiecki, którzy w Radomiu przegrali 1:2 z Bronią. Honorową bramkę dla przyjezdnych w 82. minucie strzelił Kamil Szymczak

W Aleksandrowie Łódzkim sezon kończyli gracze miejscowego Sokoła i Pelikana Łowicz. To spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Trzy punkty zainkasowali natomiast gracze KS Kutno. Najlepszy zespół grupy spadkowej wygrał w Zambrowie z Olimpią 2:1. Co prawda już w 13. minucie goście stracili gola, ale w końcówce meczu z nawiązką odrobili stratę. W 78. minucie do remisu doprowadził Jakub Świątek, a pięć minut później bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Adrian Marcioch.

Zespół KS Kutno zakończył rozgrywki na dziewiątej pozycji, mając na koncie 55 pkt. Dwunastą lokatę zajęła Lechia (50 pkt.), na czternastej sezon ukończył Sokół (48 pkt.), a piętnasty był Pelikan (47 pkt.).

W grupie mistrzowskiej do rozegrania pozostało jeszcze jedno spotkanie, w którym Pogoń Grodzisk Mazowiecki podejmie rezerwy warszawskiej Legii. Gospodarze już wcześniej zapewnili sobie awans do 2. ligi, więc wynik nie będzie miał już dla nich większego znaczenia. Goście mogą jednak jeszcze poprawić swoją lokatę. Aktualnie Legia II ma 51 pkt. i jest na siódmej pozycji, mając punkt mniej od Znicza Biała Piska i Unii Skierniewice. Ta ostatnia zakończyła sezon wyjazdowym remisem 2:2 z warszawską Polonią. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale po rzutach karnych egzekwowanych przez Dawida Dzięgielewskiego (65) i Huberta Berłowskiego (68) przyjezdni uratowali jeden punkt.