fot. 3 liga logo

Smutny koniec sezonu

Drużyny występujące w rozgrywkach grupy I trzeciej ligi zakończyły sezon 2021/2022. Ostatnia kolejka okazała się brzemienna w skutkach dla KS Kutno, który po porażce 3:6 z już wcześniej zdegradowanymi Mamrami Giżycko pożegnał się z tą klasą rozgrywkową.


Ostatecznie z sześciu zespołów naszego regionu utrzymały się tylko cztery. Najwyżej została sklasyfikowana Lechia Tomaszów Mazowiecki, która z dorobkiem 56 pkt. zajęła szóste miejsce. Dwa oczka mniej zgromadziły siódme w klasyfikacji rezerwy ŁKS. Na sąsiadujących ze sobą pozycjach rywalizację ukończyli również zawodnicy jedenastej Unii Skierniewice (49 pkt.) i dwunastego Pelikana Łowicz (46 pkt.).

Ostatnią lokatę dającą utrzymanie zajęła Pilica Białobrzegi (45 pkt.), która w ostatniej serii spotkań wygrała 5:2 z Lechią. Ten wynik nic by jej jednak nie dał, gdyby KS Kutno również zgarnął pełną pulę. Niestety, w wyjazdowym starciu ze zdegradowanymi Mamrami goście z Kutna nie zdobyli żadnego punktu i po porażce 3:6 dołączyli m.in. do Sokoła Aleksandrów Łódzki, który od kilku kolejek oswajał się już z perspektywą gry na czwartoligowych boiskach. Z trzecią ligą Sokół pożegnał się fatalnym występem w Radomiu, gdzie przegrał z Bronią 1:6. Tym samym ekipa z Aleksandrowa Łódzkiego zakończyła rozgrywki na przedostatnim, osiemnastym miejscu z dorobkiem 25 pkt. Czternasty w klasyfikacji KS Kutno miał ich 43.

Takim samym wynikiem jak w Radomiu zakończyło się spotkanie w Łodzi, gdzie ŁKS II wygrał ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Dorobku punktowego nie powiększył natomiast Pelikan, który przed własną publicznością uległ 0:2 Ursusowi Warszawa. Unia w 38. kolejce pauzowała.

Awans do eWinner 2. ligi wywalczyła warszawska Polonia (81 pkt.), a oprócz piłkarzy z Kutna, Giżycka i Aleksandrowa Łódzkiego z trzecią ligą pożegnali się gracze: GKS Wikielec, Znicza Biała Piska i Wissy Szczuczyn.