Sołtysiński zapewnił zwycięstwo

Dwa gole Szymona Sołtysińskiego rozstrzygnęły dzisiejszy mecz Pelikana z KS Kutno, a wygrana 2:0 pozwoliła graczom z Łowicza opuścić miejsce spadkowe.

Po rozegraniu dwudziestu spotkań Pelikan ma 20 pkt. i w tabeli grupy I trzeciej ligi zajmuje piętnastą lokatę. Ekipa z Kutna ma osiem oczek więcej i jest na pozycji dziesiątej. Przed rozpoczęciem niedzielnego starcia dystans dzielący tych rywali wynosił więc jedenaście oczek, lecz na boisku lepszy okazał się niżej notowany zespół. Przesądziły o tym trafienia Sołtysińskiego, który obie bramki zdobył w pierwszej połowie meczu. Wynik otworzył w 35. minucie, a w 44. zamknął sprawę.

W 22. kolejce 19 marca Pelikan zagra w Tomaszowie Mazowieckim z Lechią (godz. 14), a KS Kutno podejmie rezerwy ŁKS (godz. 15).