Sobota bez strat punktowych

Zwycięstwami jesienną rundę rozgrywek w grupie I trzeciej ligi zakończyli piłkarze ŁKS II, Unii Skierniewice oraz Warty Sieradz. W niedzielę mecze 17. kolejki rozegrają zawodnicy Pelikana Łowicz i Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Po wygranej 4:1 z Pilicą Białobrzegi Unia wskoczyła na drugie miejsce w tabeli. Liderem półmetka została Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która zgromadziła 34 pkt. Zespół ze Skierniewic ma tylko dwa oczka mniej. W starciu z Pilicą trzy gole dla Unii strzelił Kamil Sabiłło (23', 38' i 90+' - z karnego), a raz na listę strzelców wpisał się Adrian Dudziński (59'). Honorowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył Piotr Grobel (55'). W efektownej wygranej gospodarzom nie przeszkodził fakt, że całą drugą połowę musieli grać w osłabieniu. Tuż przed przerwą drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Mateusz Stępień.

W awansie na fotel wicelidera ekipie ze Skierniewic pomogła Warta, która po golu Kacpra Sionkowskiego (26') wygrała na wyjeździe 1:0 z Legionovią. Zespół z Legionowa ma 30 pkt. - dwa więcej od czwartego w tabeli ŁKS II. Łodzianie w swoim ostatnim tegorocznym meczu na własnym boisku rozgromili Olimpię Zambrów. Hat-trick Macieja Radaszkiewicza (34', 48' i 50' - z karnego), samobójcze trafienie Jakuba Płoszkiewicza (70') oraz gole Błażeja Radwanka (80') i Jana Łabędzkiego (90') dały rezerwom pierwszoligowca wygraną 6:0.

Na niedzielę zaplanowano mecze Pelikana ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki oraz Lechii z Bronią Radom. Początek obu spotkań o godzinie 12:00.