Sobota bez zwycięstwa

W sobotnich meczach grupy I trzeciej ligi drużyny z naszego regionu nie zdołały sięgnąć po komplet punktów. Jedno oczko zainkasował Pelikan Łowicz, a z porażkami musieli się pogodzić gracze Unii Skierniewice i Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Pelikan na wyjeździe mierzył się z GKS Wikielec i był o krok od zwycięstwa. W 10. minucie Adrian Marcioch dał gościom prowadzenie, które utrzymało się niemal do końcowego gwizdka sędziego. Niestety, w drugiej minucie doliczonego czasu gry bramkarza z Łowicza pokonał Hubert Otręba i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Jeden gol padł w Skierniewicach, gdzie Unia podejmowała Pilicę Białobrzegi. W 69. minucie po rzucie rożnym gospodarze nie upilnowali Patryka Walaska, który strzałem głową zapewnił zwycięstwo przyjezdnym.

O jedną bramkę lepszy był również Ursus Warszawa. Stołeczny zespół grał u siebie z Sokołem, a rezultat spotkania został ustalony już przed przerwą. W 22. minucie miejscowi objęli prowadzenie po trafieniu Adriana Kozarzewskiego, ale sześć minut później Jakub Kmita doprowadził do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do Ursusa. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Michał Strzałkowski i gospodarze zwyciężyli 2:1.

W niedzielnych meczach Lechia Tomaszów Mazowiecki zagra na wyjeździe z Jagiellonią II Białystok, a w Nowym Dworze Mazowieckim miejscowy Świt podejmie KS Kutno. Początek obu spotkań o godz. 15. W 11. kolejce pauzuje ŁKS II Łódź.