fot. Piłka w siatce 371-448

Soccer-Calcio pierwszym liderem

Na obiekcie MOSiR Łodzianka w łódzkim Parku 3 Maja zainaugurowano rozgrywki Amatorskiej Ligi Mini Piłki Nożnej. Rywalizacja toczy się pod auspicjami Łódzkiego ZPN.


W czterech meczach 1. kolejki padło 47 goli. Po dziesięć strzelili zawodnicy Soccer-Calcio Łódź i M.L. Elpro. Pierwsi pokonali Niagarę United 10:5, drudzy ograli Milan Ukraine 10:6. W spotkaniu Saints Łódź z FC KTM padł wynik 8:3, a starcie FC Jarrones - TS 2022 Rzgów zakończyło się rezultatem 5:0. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zespół FC KTM złożony jest w większości z Włochów, natomiast w ekipie Milan Ukraine występują wyłącznie młodzi piłkarze zza naszej wschodniej granicy.

Pomysł powołania do życia ALMPN był pokłosiem organizacyjno-sportowego sukcesu futsalowej trzeciej ligi. Duże zainteresowanie udziałem w tych rozgrywkach stało się katalizatorem do zorganizowania ligi mini futbolu, w której obok zawodników niezrzeszonych mogą w niej też występować piłkarze znajdujący się w ewidencji ŁZPN. Dotyczy to graczy klasy okręgowej i niższych lig piłki 11-osobowej oraz zespołów II i III ligi futsalu. W ALMPN występują sześcioosobowe zespoły (bramkarz + pięciu zawodników z pola), a mecze są rozgrywane na boiskach typu „orlik”. Spotkania prowadzą rozjemcy z Kolegium Sędziów ŁZPN. Ze strony łódzkiego związku uczestnicy mają też zapewnione zabezpieczenie medyczne i organizacyjne.

Z wyłączeniem Świąt Wielkanocnych spotkania na obiekcie przy Małachowskiego (Łodzianka) będą rozgrywane w każdą niedzielę, od godziny 14. Faza zasadnicza zakończy się 22 maja. Będzie ona rozgrywana systemem „każdy z każdym”, bez rewanżów. Później przez cztery kolejne niedziele odbywać się będą mecze play-off, które wyłonią dwóch finalistów. Miejsce rozegrania decydującego starcia nie jest jeszcze znane. Ma się ono odbyć jako przedmecz wojewódzkiego finału Pucharu Polski.

Wyniki, tabela i terminarz Amatorskiej Ligi Mini Piłki Nożnej są dostępne tutaj.