Sokół coraz bliżej spadku

Na dziewięć kolejek przed końcem rywalizacji w grupie I trzeciej ligi Sokół Aleksandrów Łódzki ma już osiem punktów straty do miejsca dającego utrzymanie. W 29. serii spotkań przedostatni zespół rozgrywek przegrał 1:3 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Jedyną bramkę goście strzelili w 52. minucie. Trafienie Artura Golańskiego dało Sokołowi prowadzenie, jednak już trzy minuty później Radosław Kamiński doprowadził do remisu. W 68. minucie drugą bramkę dla Świtu strzelił Jewhen Radionow, a niespełna 120 sekund później wynik na 3:1 ustalił Sebastian Cuch.

Lepiej poszło graczom KS Kutno, którzy po golach Krzysztofa Cudowskiego (45) i Macieja Kraśniewskiego (77, z karnego) zainkasowali komplet punktów w Białymstoku, gdzie 2:1 pokonali Jagiellonię II. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Bartosz Wiktoruk (29).

Po dotychczasowych meczach liderem grupy I trzeciej ligi jest Legionovia Legionowo (66 pkt.). Czwarte miejsce zajmuje Lechia Tomaszów Mazowiecki (48), siódma jest Unia Skierniewice (42), ósmy - ŁKS II (38), jedenasty - KS Kutno (35), a trzynasty - Pelikan Łowicz (32). Osiemnasty w klasyfikacji Sokół zgromadził dwadzieścia cztery oczka.

Na 30. kolejkę zaplanowano m.in. spotkania: KS Kutno - Świt (godz. 17), Sokół - Ursus Warszawa (godz. 17) i Pilica Białobrzegi - Unia (godz. 17). Te mecze zostaną rozegrane 7 maja. Dzień później Pelikan podejmie GKS Wikielec, a do Tomaszowa na mecz z Lechią przyjedzie Jagiellonia II. Początek obu spotkań o godz. 12. W tej serii pauzuje ŁKS II.

Wcześniej w zaległych meczach 24. kolejki Unia zagra w stolicy z Ursusem, a Pelikan w Urszulinie zmierzy się z rezerwami warszawskiej Legii. Oba mecze rozpoczną się 4 maja o godzinie 17.