Sokół nie składa broni

Z godną podziwu determinacją piłkarze Sokoła walczą o zachowanie miejsca w grupie I trzeciej ligi. W meczu 25. kolejki zespół z Aleksandrowa Łódzkiego wygrał w Skierniewicach z wyżej notowaną Unią 3:1.

Komplet punktów przyjezdni zapewnili sobie w drugiej połowie. Po pierwszej na prowadzeniu była Unia, która wynik spotkania otworzyła w 32. minucie. Wtedy to Mateusz Stepień wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Ignacym Ogłozińskim. Po zmianie stron Sokół ruszył do odrabiania strat i już po kilku sekundach doprowadził do remisu. Później trafili jeszcze w 71. oraz 90. minucie i zgarnęli komplet punktów. Bramki  dla przyjezdnych strzelali kolejno: Jakub  Horoszkiewicz, Igor Kania oraz Artur Golański.

Jeden zdobyła Lechia Tomaszów Mazowiecki, która podejmowała prowadzącą w rozgrywkach Legionovię Legionowo. Mecz z liderem zakończył się bezbramkowym remisem. Na własnych obiektach grali również piłkarze ŁKS II i KS Kutno. Pierwsi mierzyli się z rezerwami warszawskiej Legii, a rywalem drugich była ostatnia w tabeli Wissa Szczuczyn. Oba mecze goście wygrali po 1:0. Spotkanie w Łodzi w 70. minucie rozstrzygnął Patryk Pierzak, a outsider triumfował po trafieniu Patryka Koncewicza tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego.

W niedzielę w Łowiczu Pelikan zmierzy się z Pilicą Białobrzegi (godz. 12). Po sobotnich spotkaniach otwierająca tabelę Legionovia ma 54 pkt. Piąte miejsce zajmuje Lechia (39), szósta jest Unia (36), siódmy ŁKS II (33), a dziesiątej pozycji plasuje się KS Kutno (31). Sokół (24) zajmuje czternastą lokatę, a Pelikan na miejscu szesnastym otwiera strefę spadkową (23).