fot. CLJ U-18

Spokój w młodszej grupie

W rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17 i U-15 łódzkie drużyny ze spokojem mogą oczekiwać kolejnych spotkań w młodszej kategorii wiekowej. W starszej grupie drużyny z Łodzi nadal nie są pewne utrzymania.


W 11. kolejce rozgrywek grupy A CLJ U-17 Widzew przegrał u siebie 0:1 z ostatnią w tabeli Ząbkovią Ząbki i znalazł się na miejscu spadkowym. Widzewiacy mają 10 pkt. Jeden więcej zdobył ósmy w klasyfikacji UKS SMS, a także dziewiąty Stomil Olsztyn. Zespół z Łodzi mecz jedenastej serii rozegra jednak dopiero 10 listopada. Trzy dni wcześniej UKS SMS podejmie Stomil (godz. 12), a 6 listopada Widzew zagra na wyjeździe z Polonią Warszawa (godz. 15). 

Takich problemów nie mają zespoły występujące w grupie A CLJ U-15. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek AKS SMS ma dwanaście oczek przewagi nad strefą spadkową, a ŁKS - osiem. W 11. kolejce zespół z Milionowej wygrał na wyjeździe 3:1 z AP Jagiellonią Białystok, a drużyna z Minerskiej bezbramkowo zremisowała w Warszawie z miejscową Eskolą. Po dotychczasowych meczach piąty w tabeli AKS SMS ma 17 pkt., a szósty w klasyfikacji ŁKS - 13. W następnej kolejce 6 listopada AKS SMS podejmie ostatnią w tabeli Kosę Konstancin (godz. 12.30), a ŁKS zagra u siebie z przedostatnią w klasyfikacji AP Jagiellonią (godz. 15).